|
Сабақтың тақырыбы: С. Машақов. Мәншүк
|
2-сынып |
|
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
Оқушылардың бәрі мынаны орындай алады: өлеңді оқиды, мазмұнын түсінеді, сұрақтар қояды Оқушылардың көбі мынаны орындай алады: ұйқасын таба алады, пікірін айтады, құрастырады Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: негізгі идеясын аша алады, кері байланыс жасай алады |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
- |
Бірнеше сөйлеммен: оқушылардың Мәншүк туралы белгендерін еске түсіріп жинақтайды |
|||||
|
Кезең Уақыт |
|
Әрекет |
|
Ресурстар, жабдықтар, сыныптағы жағдай |
|||
|
Басы |
10 мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал. Армысың досым, Үй жұмысын тексеру «Оқиғалар картасы» «Батырдың мінезі» әңгімесін ережеге сай карта құру арқылы мазмұнын ашу. |
|
Кеспе қағаздар Плакат , маркер |
|||
|
Саралау бөлімдерге бөлінеді, оқиғаның желісін анықтай алады . |
|
||||||
|
Бағалау өзін-өзі бағалау, критериилерді талқылау |
|
||||||
|
Сұрақ қажетінше мазмұнын ашатын сұрақтар қою |
|
||||||
|
Ортасы |
10 мин 10 мин
10 мин |
1. «Кеспе» әдісі арқылы өлеңнің мазмұнына қарай ұйқастарын тауып, тұтастау. 2. «Сен-маған, мен-саған» әдісі. Оқушылар бір-біріне өлеңнің негізгі ойды ашатын сұрақтарды қояды. 3. «Синквейн» «Мәншүк» Дарынды баламен жұмыс . Мәншүк туралы өлең шығару
|
|
Оқулық Кеспе қағаз АКТ Интербелсенді тақта
|
|||
|
|
Саралау жауаптарын, өлеңнің байланысын таба алады, тақырыпқа сай сұрақтар құрайды |
|
|||||
|
Бағалау Синквейн критерийлерін талқылау |
|
||||||
|
Сұрақ Мәншүк бейбіт өмірде кім болар еді? |
|
||||||
|
Соңы |
5 мин |
«Бағдаршам» әдісі Жетістік баспалдағы арқылы қорытындылау Үй тапсырмасы Мәншүктің ерлігі жайлы суреттерін іздеп табу.
|
|
Бағдаршам түстері Стикер |
|||
|
|
Саралау АВС деңгейлерінің жұмысын талдау |
|
|||||
|
Бағалау кері байланыс, өзін-өзі бағалау |
|
||||||
|
Сұрақ проблеманы шешудің балама жолдары қалай болады? |
|
||||||
Жаңалықты мекеменің сайтында қарау